RENDHAGYÓ TÁRLATVEZETÉSEK ÉS TÖRTÉNELEMÓRÁK, VALAMINT MÚZEUMPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁSOK IDÉN OKTÓBERBEN IS

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából rendezett, immár hagyománnyá vált programsorozatunk a nagy sikerre való tekintettel immár két héten át várja a középiskolás diákokat. Rendhagyó történelemóráink és múzeumpedagógiai foglalkozásaink mellett rendhagyó tárlatvezetésekkel is készülünk, ismert sportolók, színészek, zenészek, énekesek részvételével.

A Terror Háza Múzeum az emlékezés és az emlékeztetés helyszíne

 

A két diktatúra módszerei ugyanazok, annak ellenére, hogy az egyik faji, a másik osztályellentétet szított - jelentette ki a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára pénteken a totalitárius diktatúrák áldozatainak európai emléknapja alkalmából a budapesti Terror Háza Múzeumban tartott megemlékezésen. Ugyanitt Schmidt Mária Széchenyi-díjas történészprofesszor arra hívta fel a figyelmet, minden évben figyelmeztetnünk kell arra, hogy azoknak az utódai, akik a nemzeti és a nemzetközi szocializmust, a nácizmust és a kommunizmust megkonstruálták még mindig itt vannak közöttünk.

A Múzeumok Éjszakáján is Házhoz ment a múzeum

A Terror Háza Múzeum történésze, Lakatos Dorina Rabszolgasorsra ítélve – Élni és túlélni a GULAG-on címmel tartott előadást, a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozat részeként, Kecelen, a Pintér Művek Haditechnikai Parkban.

RENDHAGYÓ TÖRTÉNELEMÓRÁK, FILMVETÍTÉS ÉS MŰTÁRGYBEMUTATÓ A MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJÁN

Változatos programokkal, rendhagyó történelemórákkal, filmvetítéssel és műtárgybemutatóval várjuk az érdeklődőket az idei Múzeumok Éjszakáján, 2024. június 22-én, szombaton, 18.00 órától 02.00 óra között. A látogatók megtekinthetik állandó tárlatunkat, előadást hallhatnak a II. világháború utáni magyar labdarúgás helyzetéről,  a legendás Aranycsapatról és Puskás Öcsi 1956-os forradalom és szabadságharccal való kapcsolatáról.

Megérkezett a Terror Háza Gulag-vándorkiállítása két kecskeméti iskolába

Megérkezett hétfőn a Terror Háza Gulag-vándorkiállítása két kecskeméti iskolába. Reggel a Szent Imre Katolikus Általános Iskola, déltől pedig a Zrínyi Ilona Általános Iskola 7-8. osztályos diákjai vehettek részt rendhagyó történelemórán Balogh Gábornak, a Terror Háza történészének vezetésével. Az izgalmas előadásban megelevenedtek a kényszermunkatáborok mindennapjai, és a diákok hallhattak arról is, milyen hozzáállás és milyen praktikák kellettek ahhoz, hogy valakinek esélye legyen túlélni a nem ritkán többéves rabságot.

© Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány – Minden jog fenntartva!