Korrajz – Magyarország hadba lépése

Mit értünk azalatt, hogy Magyarország „kényszerpályára” került az 1930-as évek derekától? Mit jelent a „fegyveres semlegesség” fogalma?  Hogyan és miként hajtotta végre az ország a várva várt revíziós lépéseket? Milyen titkos érdekeltségei voltak a náciknak Erdélyben, és ez hogyan függött össze a határvonalak meghúzásával? Hogyan és miként sodródott bele az ország a második világháborúba? Hasonló kérdésekre kaphatunk választ a Terror Háza Múzeum Korrajz című műsorában, amelyben feldolgozzuk azokat a múzeum állandó kiállításának tematikájához kapcsolódó meghatározó huszadik századi történelmi témákat, amelyek a történelem érettségi részét képezik.

Karbantartási munkálatok januárban

A Terror Háza Múzeum 2025. január 20. és február 3. között karbantartási munkák miatt zárva tart.

Korrajz – A paktum

Hogyan osztotta fel Közép-Európát egymás között a két diktátor, Hitler és Sztálin? Mit rejtett a „Ribbentrop–Molotov” paktum? Miért terjeszkedhetett következmények nélkül a Harmadik Birodalom? Hogyan kezdődött a második világháború? Mi történt a katyńi erdőben? Hasonló kérdésekre kaphatunk választ a Terror Háza Múzeum Korrajz című műsorában, amelyben feldolgozzuk azokat a múzeum állandó kiállításának tematikájához kapcsolódó meghatározó huszadik századi történelmi tematikákat, amelyek az érettségi részét képezik.

Ünnepi nyitvatartásunk és karácsonyi könyvvásárunk

Múzeumunk az alábbi rendhagyó nyitvatartással várja a látogatókat a karácsonyi és újévi időszakban. Decemberben ismét könyvakcióval várjuk az érdeklődőket.

„Ahol nem merünk kérdéseket feltenni, ott nincs szabadság”

Egy olyan világban, ahol nem merünk kérdéseket feltenni, ott nincs szabadság – jelentette ki Schmidt Mária, Széchenyi-díjas történészprofesszor, a Terror Háza Múzeum főigazgatója, legújabb, Világrendetlenség című esszékötetének bemutatóján csütörtökön, Budapesten.

© Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány – Minden jog fenntartva!