Március 13-án sor került a programsorozat második előadására. Farkas Sebestyén történész 1956 popkultúrában való megjelenítéséről és megjelenéseiről beszélt az érdeklődőknek.
Múlt hét csütörtökön az R56-ba ellátogatók betekintést nyertek az 1956-tal foglalkozó külföldi- illetve hazai zenék, filmek, és képregények világába. Az előadó hangsúlyozta: bár az iskolások minden évben megemlékeznek a pesti és vidéki srácokról és lányokról, nagyon sok esetben szinte ismeretlenek számukra 1956 szimbólumai: a lyukas zászló, a ledöntött Sztálin-szobor, a Kossuth-címer, vagy Beethoven Egmont-nyitánya. Ugyanakkor, az 1956-ól szóló magyar filmek – különösen az elmúlt 20 év alkotásait figyelembe véve – segítenek abban, hogy közelebb kerüljünk a hetven évvel ezelőtti eseményekhez és a magyarok méltóképpen emlékezzenek ’56 hőseire.
A zenei betétekkel, filmrészletekkel és érdekességekkel tarkított előadást követően kérdések felvetésére és beszélgetésre is volt lehetőség. Abban nagyrészt egyetértettek a jelenlévők, hogy bár a magyar filmipar komoly fejlődést produkált az elmúlt években, de az igazi, nagy 1956-os filmre még várni kell – reméljük kevesebbet, mint gondolnák.