Nyolc nap, 34 rendhagyó történelemóra és múzeumpedagógiai foglalkozás, közel 2000 diák, megannyi új ismeret és tudásanyag. Idén februárban a Terror Háza Múzeum, a XX. Század Intézet és a Kommunizmuskutató Intézet történészei a második világháború 1945-ös lezárásának 80. évfordulójához kapcsolódva mutatták be azokat a változásokat, amelyek hosszú időn keresztül meghatározták – és néhány esetben a mai napig meghatározzák – Magyarország és Európa sorsát.
A múzeumpedagógiai foglalkozások során történészeink a szovjet kényszermunkatáborokba hurcolt magyarok történetét, a kommunista propagandagépezet és a politikai rendőrség működését, az internáltak sorsát, valamint Magyarország kettős megszállásának történetét dolgozták fel.
Idén Vácról, Győrből, Letenyéről, Hévízgyörkről, Tatabányáról, Veszprémből, Paksról, Szegedről, Dunaújvárosból, Nagykállóról, Debrecenből Pásztóról, Csurgóról, Ráckevéről, Tatáról, Pencről, Kecskemétről és természetesen Budapestről érkeztek hozzánk általános és középiskolás diákok és tanáraik.
Közkedvelt színészeink, zenészeink és sportolóink ezúttal is elkísérték az érdeklődő diákokat tárlatvezetéseinken. Itt volt Berettyán Nándor, Kopek Janka, Szabó Sebestyén László, Őze Áron színművészek, Berecz István táncművész, koreográfus, Kovács Ákos zeneszerző, Vastag Csaba, Cserpes Laura és Nyerges Attila énekesek, Nagy László kézilabdázó.
A Terror Háza Múzeum 2008 óta szervez rendhagyó történelemórákat; 2024 óta pedig múzeumpedagógiai foglalkozásokat. Az elmúlt 17 év során 568 rendhagyó történelemóra és múzeumpedagógiai foglalkozás valósult meg, több mint 32.000 diák és oktatóik részvételével.
THM