1956 a popkultúrában – folytatódott a Terror Háza Múzeum és az R56 Gasztrokocsma történeti előadássorozata

Március 13-án sor került a programsorozat második előadására. Farkas Sebestyén történész 1956 popkultúrában való megjelenítéséről és megjelenéseiről beszélt az érdeklődőknek.

Mindig új tudás – Ismét többezren vettek részt kéthetes edukatív programunkon

Nyolc nap, 34 rendhagyó történelemóra és múzeumpedagógiai foglalkozás, közel 2000 diák, megannyi új ismeret és tudásanyag. Idén februárban a Terror Háza Múzeum, a XX. Század Intézet és a Kommunizmuskutató Intézet történészei a második világháború 1945-ös lezárásának 80. évfordulójához kapcsolódva mutatták be azokat a változásokat, amelyek hosszú időn keresztül meghatározták – és néhány esetben a mai napig meghatározzák – Magyarország és Európa sorsát.

Élet vagy halál – Bemutatták az Egy éjszaka, két reggel… című színdarabot

Február 25-én, a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapján mutatták be Pavel Stantchev Egy éjszaka, két reggel… című drámáját a Kertész Imre Intézetben. A Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány legújabb produkciója, amely 1949 decemberében, Kelet-Európában, a sztálini tisztogatások idején játszódik, a kommunizmus áldozatainak emléke előtt tiszteleg.

A kommunizmus volt a történelem egyik legnagyobb tragédiája

A kommunizmus áldozataira való emlékezés feladat és kötelesség is, mert ez volt a történelem egyik legnagyobb tragédiája – jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a kommunizmus áldozatainak emléknapja alkalmából rendezett emlékünnepségen február 25-én, kedden, a Terror Háza Múzeumban. Schmidt Mária főigazgató ugyanitt arról beszélt, negyedszázada rója le a magyar nemzet kegyeletét azok előtt, akiket az internacionalista diktátorok és alávaló kiszolgálóik megöltek, elpusztítottak, megnyomorítottak, kisemmiztek és megaláztak.

Rendhagyó történelemóra Dunaszerdahelyen, a magyarországi szovjet terrorról (1944–45)

Rendhagyó történelemórát szervezett a Pázmaneum Polgári Társulás Dunaszerdahelyen, a Szent István téri Közös Igazgatású Iskolában a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja alkalmából. Az előadó Farkas Sebestyén Lőrinc, a budapesti Terror Háza Múzeum történésze volt. A vendégeket Álló Mónika igazgatóhelyettes fogadta az oktatási intézményben.

© Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány – Minden jog fenntartva!